Obec Kladeruby nad Oslavou
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky SLABOZRACÍ
Doporučujeme: e-Rádce Zpravodaj Dětský den Zlatý erb Ples Hasiči Pouť WAP info
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Zastupitelstvo
Formuláře
Veřejné zakázky
Volby
Zpravodaj
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Zámeček
Babylon
Fotografie
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Z kronik
Arch. fota
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Mládež
obr AKCE
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr AKTUALITY
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

Kraj Vysočina:

-dokumenty
-zprávy
-akce

Ostatní:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Diecéze

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

vysocina mesta-obce epusa portal.gov.cz

Město plánuje odkup parcel pod dopravním terminálem
Třebíč – Město Třebíč plánuje odkoupit od Českých drah (ČD) dohromady pět pozemků pod dopravním terminálem u vlakového nádraží, jde v součtu o 0,77 hektaru.
Třebíčský deník - Zprávy

Generální klíč či přejezdné prahy prodraží stavby
Třebíč – Dvěma stavbám v Třebíči odsouhlasila městská rada navýšení rozpočtu. V prvním případě jde o komunitní centrum, které vzniká ze starého kina Moravia.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčský zpravodaj vyjde městskou kasu na 12 tisíc měsíčně
Třebíč – Třebíčský zpravodaj bude tisknout třebíčská společnost Yashica a stránky, kde se zveřejňují různé reklamy, bude spravovat brněnská společnost Samab Press Group. Aktuálně to vyplynulo ze dvou výběrových řízení. O tisk zpravodaje se ucházelo šest firem, o pronájem reklamních stránek se ucházely tři firmy.  
Třebíčský deník - Zprávy

Setkání s hejtmanem Jiřím Běhounkem
S vámi o vašich problémech. To je motto nového diskusního projektu, který připravila redakce Jihlavského deníku a eventové oddělení Deník s vámi z vydavatelství Vltava Labe Media (VLM). V Jihlavě jsme ve středu diskutovali s hejtmanem Jiřím Běhounkem na téma doprava, zaměstnanost a školství na Vysočině.  
Třebíčský deník - Zprávy

Energetici z Dukovan plánují vysadit 3500 sazenic olší a jedlí u Heraltic
Heraltice - Energetici z Dukovan plánují vysadit 3500 sazenic olší a jedlí v odlesněné a vysychající lokalitě u Heraltic. Místo bylo pro výsadbu vybráno z důvodu mimořádné důležité vodohospodářské funkce lesů v této lokalitě. Proto je nutná rychlá obnova lesních porostů, které mizí kvůli kůrovci a suchu. Do výsadby se ve středu 13. listopadu pustí tři desítky dukovanských pracovníků včetně ředitele elektrárny Miloše Štěpanovského.  
Třebíčský deník - Zprávy

Fádní zelenina? Nikoliv, i z fazolí můžete vytvořit gastronomický zážitek
Na první pohled fádní zelenina. Fazole. Co s ní? Pokud použijete trochu důvtipu, dočkáte se zajímavých gurmánských zážitků. Fazoli totiž není chytré podceňovat, o čemž svědčí i příklady ze světa, kde je v mnohých zemích právě tato zelenina připravována na všechny možné způsoby a tamější jídelníček by se bez ní neobešel.
Třebíčský deník - Zprávy

Historický průchod k bazilice sv. Prokopa osvětlují nové lampy
Třebíč - Tři nové historizující lampy svítí v historickém průchodu z Žerotínova náměstí k bazilice sv. Prokopa. Přibyla i dvě svítidla pod nohama chodců. Jsou v provedení antivandal.  
Třebíčský deník - Zprávy

Ne každý smí užít znak města. Logo se skákajícím psem neprošlo
Třebíč - Čas od času třebíčská radnice povolí některé organizaci či spolku užití znaku města.
Třebíčský deník - Zprávy

Zaparkované auto někdo poškrábal kolem dokola
Třebíč - Policisté hledají člověka, který v Třebíči poškodil zaparkované auto. „Ke spáchání činu došlo v době od pondělí 4. listopadu do pátečního odpoledne na ulici Průmyslová.
Třebíčský deník - Zprávy

Policie ukončila vyšetřování úmyslného zapálení zámku a autobazaru
Humpolec, Horní Maršov – Kriminalisté na Vysočině ukončili vyšetřování úmyslného zapálení autobazaru v Humpolci a zámku Horním Maršově na Trutnovsku. Státní zástupce podal na konci minulého týdne obžalobu ke Krajskému soudu v Českých Budějovicích pobočka Tábor.
Třebíčský deník - Zprávy

Zákazníci už se hrnou k cukrářům. Objednávají na Vánoce
Vysočina – Řada hospodyněk už si zvykla nechat si vánoční cukroví upéct. Některé výrobny ještě objednávky přijímají, jiné už s nimi končí. Deník oslovil několik cukrářství na Vysočině. Z tohoto malého průzkumu vyplynulo, že se dá kilogram vánočních sladkostí pořídit za 300, ale také až za 640 korun – to pokud je ve zdravé odlehčené verzi. Ne všichni výrobci zdražili. Pokud někdo cenu navýšil, je to o desetikoruny za kilogram.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Unikátní sklárnu Jakuba skláře otevřeli veřejnosti
Tasice - Na Tradiční svatomartinské posvícení a hlavně na prohlídku dílen zvala v sobotu 9. listopadu legendární sklářská huť Jakub v Tasicích v místní části Bělé na Ledečsku. Jedna z nejstarších skláren nejen na Vysočině, ale i v celé České republice, se tak opět otevřela veřejnosti. Sklárna Huť Jakub Tasice je Národní kulturní památka České republiky. Jedná se o originální historický objekt, který je přístupný jako výjimečně zachovalý sklářský skanzen.
Třebíčský deník - Zprávy

Sbírka potravin je za dveřmi. Dobrovolníci se mohou hlásit
Vysočina – Pracovníci Potravinové banky Vysočina, která se velkým dílem podílí na organizaci Sbírky potravin, hledají dobrovolníky i pro letošní podzimní kolo sbírky. To se uskuteční v sobotu 23. listopadu hned na několika desítkách místech Vysočiny. „My máme pod záštitou celkem 18 prodejen. Takže čím víc dobrovolníků, tím líp. Když se nám totiž přihlásí větší počet dobrovolníků, tak se pak mohou častěji střídat. Sbírka probíhá od 8 do 18 hodin, a to je poměrně náročné,“ řekla Eva Šilhanová, vedoucí Potravinové banky Vysočina.
Třebíčský deník - Zprávy

Prastaré smrky z lesů Kinských poslouží k výrobě klavírů a pianin značky Petrof
Vysočina – Nádherné smrky rostoucí v lesích Žďárska více než sto let potěší člověka i poté, co se do jejich kmenů zakousnou motorové pily. Díky spolupráci majitelů lesů, rodiny Kinských, s výrobci unikátních hudebních nástrojů Petrof bude dřevo lesních velikánů s jedinečnými akustickými vlastnostmi použito na výrobu klavírů a pianin.
Třebíčský deník - Zprávy

Senioři se vypraví do Telče. Na jejich výlet může přispět každý
Telč, Třebíč - Krásný dárek dostanou senioři z třebíčského domova pro seniory v ulici Manželů Curieových. V neděli 15. prosince se vypraví na výlet do vánoční Telče. Pro některé z babiček a dědečků to bude opravdový zážitek, protože někde tak daleko nebyli už roky.
Třebíčský deník - Zprávy

Kde bývalo pyšné sídlo OV KSČ, se dnes hraje, maluje a tančí
Třebíč - Bývalo to sídlo Okresního výboru Komunistické strany Československa (OV KSČ). Dnes je v budově Fóra v Třebíči na Masarykově náměstí už léta letoucí především Základní umělecká škola, dále restaurace a sál, kde se pořádají plesy, taneční, koncerty i různé přednášky nebo diskuze.
Třebíčský deník - Zprávy

Neznámý muž napadl za prodejnou v Náměšti ženu. V sobotu před šestou večer
Náměšť nad Oslavou - Neznámý muž napadl v Náměšti nad Oslavou sedmačtyřicetiletou ženu. K činu mělo dojít v sobotu před šestou hodinou večer v ulici Třebíčská za jednou z tamních prodejen.
Třebíčský deník - Zprávy

Zboží objednané přes internet nedorazilo
Jemnice - Nedodání objednaného zboží přes internet řeší policisté z obvodního oddělení v Jemnici.
Třebíčský deník - Zprávy

Nelichotivý primát: Počet nehod? Třebíčsko na špici. Policie posiluje kontroly
Třebíčsko – Třebíčsko je co do počtu dopravních nehod v kraji na špici. V okrese se od začátku roku do konce října stalo 746 havárií. Zemřelo při nich sedm lidí.
Třebíčský deník - Zprávy

Do obchodů s vlastní lahví, sáčkem či taškou? Revoluce klepe na české dveře
Drogerie Rossmann ve spolupráci s firmou Henkel umožní zákazníkům „načerpat“ si prací gely, přípravky na mytí nádobí nebo šampony. A není sama.
Třebíčský deník - Zprávy

Na světě je nová kniha o Trabantech. Tyto vozy signalizovaly pád totality
O Trabantech se vyprávěly desítky vtipů. Nyní je na světě také kniha, která obsahuje povídky a dokonce také básně oslavující tento automobil z produkce bývalé Německé demokratické republiky.
Třebíčský deník - Zprávy

Karikatury českých vědkyň zdobí vstup do dukovanské elektrárny
Dukovany - Soubor karikatur českých vědkyň zdobí nově vstupní halu dukovanské jaderné elektrárny. Výstavu zastřešuje Akademie věd České republiky. Záměrem je přimět pozorného návštěvníka, aby nalezl správnou dvojici; vědkyni a její přínos vědě.
Třebíčský deník - Zprávy

Škola v Okříškách předvede učebny lidem, slaví 155. výročí založení
Okříšky - Základní škola v Okříškách slaví 155. výročí založení a pořádá při té příležitosti Den otevřených dveří. V sobotu 9. listopadu od 10 do 15 hodin si lidé mohou prohlédnout třídy a mimo jiné také výstavu fotografií, školních pomůcek a kronik.
Třebíčský deník - Zprávy

Pirát Ivan Bartoš: Máme za sebou třicet let promarněných šancí
Piráti se v průzkumech volebních preferencí dlouhodobě drží na druhém místě. Od lídra, jímž je hnutí ANO, je ale dělí víc než patnáct procent. Proč je v Česku Andrej Babiš a jeho hnutí tak populární a má někdo vůbec šanci ho porazit? O tom, stejně jako o rozepřích uvnitř Pirátské strany, Deník hovořil s jejím šéfem Ivanem Bartošem.
Třebíčský deník - Zprávy

Lidé houfně pomáhají lesům. Zalesňují holiny na Třebíčsku
Třebíčsko – I tento týden studenti či dobrovolníci sázejí nové lesy v kůrovcem a suchem poznamenané krajině Třebíčska. V lokalitě Kosová u Moravských Budějovic se chystá sázení stromků v městském lese na tuto sobotu 9. listopadu. U Svatoslavi se bude sázet po oba víkendové dny.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Kladeruby nad Oslavou

Kladeruby nad Oslavou 36, 67575 Mohelno
telefon: 724 192 698 fax: 568 642 381
email: obec@kladerubynadoslavou.cz
podatelna: podatelna@kladerubynadoslavou.cz

Úřední hodiny:
Úterý - 14:00-18:00
Sobota - 16:00-18:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
Rozpočtové opatření č.7..
Rozsvícení vánočního stro..
Pozvánka na veřejné zased..
POHOTOVOST STOMATOLOGIE L..
Změna úředních hodin..
Zimní svoz odpadů..
Souhlasné závazné stanovi..
Veřejná vyhláška -Opatřen..
Setkání seniorů 2019..
Rozpočtové opatření č.6..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
Pozvánka na XVII. Společe..
Folkové prázdniny Náměšť ..
Pozvánka na ples 2012..
Nová panoramata..
Pozvánka na ples 2010..
Pozvánka na ples 2009..
Program zahájení roku sva..
Boží tělo 2008..
Doktorka má dovolenou..
Tříkrálová sbírka 2008..
obr ANKETA:
Jak jste se dozvěděli o nových webových stránkách obce Kladeruby nad Oslavou?

Vyhledával/a jsem název obce pomocí vyhledávače (Seznam, Google,..)
Počet hlasů: 6046
Vyhledával/a jsem jiné klíčové slovo pomocí vyhledávače (Seznam, Google,..)
Počet hlasů: 3888
Kliknutím na odkaz z některé jiné webové stránky.
Počet hlasů: 4039
Odkaz na stránky jsem viděl/a na vizitce, plakátku, v novinách, ..
Počet hlasů: 4169
O stránce jsem se dozvěděl/a z doslechu.
Počet hlasů: 3891

obr PANORAMA:
Virtuální panoramatický snímek z obce Kladeruby nad Oslavou:

Virtuální panorama

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Hody 2009
obr Letos se krojované hody konaly 17. října. Na večerní zábavě hrála skupina LOS VALOS, která zde oslavila své 10. výročí založení a pokřtila své nové CD. Překvapením pro muzikanty byl veliký dort ve tva..
obr NÁMĚŠŤSKO:
Obec Kladeruby nad Oslavou je členem mikroregionu Náměšťsko..

Web mikroregionu

obr Odkazy
Kraj Vysočina
Portál veřejné správy ČR
Město Náměšť nad Oslavou
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Senorady
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

©2006-2019 Obec Kladeruby nad Oslavou. Publikační systém a webdesign ©2006-2019 Miroslav Patočka