Obec Kladeruby nad Oslavou
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky SLABOZRACÍ
Doporučujeme: e-Rádce Zpravodaj Dětský den Zlatý erb Ples Hasiči Pouť WAP info
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Zastupitelstvo
Formuláře
Veřejné zakázky
Volby
Zpravodaj
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Zámeček
Babylon
Fotografie
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Z kronik
Arch. fota
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Mládež
obr AKCE
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr AKTUALITY
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

Kraj Vysočina:

-dokumenty
-zprávy
-akce

Ostatní:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Diecéze

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

vysocina mesta-obce epusa portal.gov.cz

Komunitní centrum ve zrušeném kině Moravia začne fungovat od ledna
Třebíč - V bývalém kině Moravia ve Smrtelné ulici v Třebíči panuje čilý stavební ruch. Firmy finišují stavební část projektu, kdy díky nákladné padesátimilionové rekonstrukci vznikne komunitní centrum.  
Třebíčský deník - Zprávy

Policisté vypátrali v Třebíči hledaného muže
Třebíč - Policisté vypátrali v Třebíči muže, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčští kriminalisté dopadli místního krále sprejerů
Třebíčsko – Třebíčským kriminalistům se podařilo dopadnout místního krále sprejerů. Na svědomí má sedmdesát případů a škoda, kterou způsobil, přesáhla 150 tisíc korun. Sprejoval v Třebíči, Jaroměřicích nad Rokytnou a Náměšti nad Oslavou.
Třebíčský deník - Zprávy

Spalničky se nevyhýbají ani Třebíčsku
Vysočina – Ani Vysočině se nevyhýbají po republice se lavinovitě šířící spalničky – onemocnění, které u nás bylo ještě před dvěma desítkami let díky očkování a absenci možnosti se nakazit víceméně vymýcené.
Třebíčský deník - Zprávy

Populární lezení v popruzích dorazilo i do Česka. Ferrat už je skoro padesát
Desítky i stovky metrů ve výškách i těsně nad vodou. Ferraty neboli zajištěné cesty vedou nepřístupným terénem, kde lezce jistí ocelová lana, stupy a případně další prvky. Na ferratu se lezec nemůže vydat jen tak, musí mít dostatečné vybavení. Byť mají více než 170letou tradici, v České republice se zajištěné cesty začaly rozšiřovat teprve před několika lety.
Třebíčský deník - Zprávy

Borelióza a hra o čas: kontrola je základ. Ochrnul mi i obličej, líčil pacient
Když hygienická stanice vyhlásí devátý nebo desátý stupeň aktivity klíšťat, neměli bychom správně vůbec vstupovat do lesa. Je každoroční hysterie kolem těchto roztočů opodstatněná? Odpověď na tuto otázku objasnil Ondřej Hajdušek, vědec z laboratoře, která se zabývá nemocemi přenášenými klíšťaty.
Třebíčský deník - Zprávy

Počet případů vloupání do aut se skokově zvýšil
Třebíčsko - Loni od ledna do června zaevidovali policisté na Vysočině celkem 57 případů vykradení aut, přičemž škoda přesahovala sedm milionů korun. Za stejné období letošního roku zadokumentovali už 100 případů, což je o 43 více, než za stejné období loňského roku. Škoda v tomto případě přesahovala částku čtyři a půl milionu korun.
Třebíčský deník - Zprávy

Rameno, které upozorňuje vysoká auta před nízkým viaduktem, někdo poničil
Třebíč – Kovové rameno ve Znojemské ulici v Třebíči někdo poničil. Místo, aby bylo otočené nad silnici a řidičům příliš vysokých vozidel signalizovalo, že se můžou zapasovat pod blízký železniční viadukt, je přetočené nad chodník.  
Třebíčský deník - Zprávy

Muž na skútru nadýchal dvě a půl promile
Třebíč – Ani dvě a půl promile alkoholu nezabránily jednašedesátiletému muži usednout na skútru. V neděli 21. července jel před jedenáctou hodinou večer po ulici Tkalcovská. Zastavili ho strážníci a po zjištění, že je řidič opilý, přivolali policisty.
Třebíčský deník - Zprávy

Sociální a startovací byty začne město příští rok stavět v Modřínové ulici
Třebíč - Třebíčská radnice dělá potřebné kroky k tomu, aby se příští rok mohl začít stavět dům se sociálními a startovacími byty. Stavba vyroste v Modřínové ulici vedle bytového domu, který nedávno dostavěl Pozemstav.  
Třebíčský deník - Zprávy

Opilá žena kopala do dveří a nadávala lidem v baru
Třebíč - Opilá žena v baru na Komenského náměstí v Třebíči vulgárně nadávala obsluze a ostatním hostům a navíc kopala do dveří podniku.
Třebíčský deník - Zprávy

Kruhové objezdy v Třebíči ozdobí rozety s kameny a květinami
Třebíč – V Třebíči nově přibyl kruhový objezd v Cyrilometodějské ulici. Patří městu, které nechá vyzdobit střed kruhu kameny a rostlinami, prostor bude rozvržený do motivu rozety. Kameny se umístí hned, výsadba zeleně se uskuteční s ohledem na její vegetační potřeby – na podzim nebo zjara příštího roku.
Třebíčský deník - Zprávy

Příběh exulanta Františka Kolečkáře: Když je člověk v nebezpečí, utíká jak čert
František Kolečkář pracoval jako nástrojař v továrně Let Kunovice. Po sovětské okupaci usoudil, že má poslední možnost zařídit sobě i své rodině svobodný život. V ČSSR totiž žil jako "občan druhé kategorie", když už za sebou měl jeden neúspěšný pokus o emigraci, ruské i československé vězení a službu v Pomocných technických praporech. Zpátky do vlasti se vrátil až po pádu komunismu, posléze bydlel na Velehradě. 
Třebíčský deník - Zprávy

Každý den nový sport. Sokolové vyhlásili aktivní léto
Moravské Budějovice – Aktivní vyžití na jeden týden o prázdninách si připravili v moravskobudějovickém Sokolu. Děti mají příležitost si každý den vyzkoušet nový sport pod odhledem instruktorů a přiučit se tak něčemu novému.
Třebíčský deník - Zprávy

On-line si jde nově zakliknout termín svatby nebo najít práci ve škole
Třebíč – Jsou to tři novinky, které mají lidem usnadnit život. Třebíčská radnice spustila na svých webových stránkách tři on-line služby: rezervaci data, místa a času svatby, dále rezervaci termínu vítání občánků a nabídky práce ve školství.
Třebíčský deník - Zprávy

Stromy schnou. Okříšky na jejich záchranu pořizují zavlažovací vaky
Okříšky – Stromy v Okříškách trpí suchem. Schnou nově vysazené stromky i letité kmeny. Zalévat je pomáhají hasiči, ale nestačí to. Mstní radní proto pořídili zavlažovací vaky, s nimiž mají dobrou zkušenost jiná města.
Třebíčský deník - Zprávy

Před dovolenou se vyplatí tankovat v Česku
Vysočina – V polovině července opět zlevňují pohonné hmoty. Podle analytiků budou v létě ceny příznivé, třebaže zrovna na Vysočině jsou ceny statisticky nad celorepublikovým průměrem.
Třebíčský deník - Zprávy

Volkswagen Brouk (asi) definitivně skončil. Tohle auto má výrazné "české" kořeny
Po osmdesáti letech a pěti měsících zřejmě definitivně skončila éra vozu, který patří mezi největší milníky automobilové historie. Poslední Volkswagen Beetle sjel z výrobní linky v Mexiku a zamířil do muzea.
Třebíčský deník - Zprávy

Chaty a chalupy zdražily o 13 procent. V Krkonoších skoro na čtyři miliony
Jen ve třech krajích země se dá rekreační nemovitost pořídit v průměru pod milion korun.
Třebíčský deník - Zprávy

Had se snažil schovat do izolace domu. Při odchytu náhle zapáchal
Moravské Budějovice – Netradiční výjezd absolvovali strážníci městské policie v Moravských Budějovicích. V pondělí 15. července mířili k majiteli rodinného domu v ulici K Hoře. Objevil totiž na terase hada, který se vyhříval na slunci.
Třebíčský deník - Zprávy

Tomáš Garrigue Masaryk se vrací do Třebíče, žáky má přimět k zamyšlení
Třebíč - Tomáš Garrigue Masaryk se vrací do Třebíče. Taková je hlavní myšlenka projektu pro žáky základních škol a gymnázií, který připravují místní nadšenci a instituce. Nyní vznikají fotografie pro facebookový profil akce. 
Třebíčský deník - Zprávy

Kopat do lampy se nevyplácí
Třebíč – Noční vandalismus se nevyplatil mladíkovi z Třebíče.
Třebíčský deník - Zprávy

Andrej Babiš: Nevidím důvod, proč by ČSSD měla z vlády odejít
Premiér Andrej Babiš je přesvědčen, že jím vedená vláda hnutí ANO a ČSSD funguje dobře, pracuje pro lidi a není žádný důvod ji bourat. Přesto už měsíc a půl veřejnost sleduje dění kolem odvolání a jmenování ministra kultury, kdy prezident republiky Miloš Zeman protahuje přijetí Babišova návrhu na instalování místopředsedy ČSSD Michala Šmardy do čela tohoto resortu. Jak se situace bude vyvíjet po pondělním zasedání předsednictva sociální demokracie? I o tom Deník hovořil s předsedou vlády Andrejem Babišem.
Třebíčský deník - Zprávy

Člověk zanechal stopu na Měsíci před 50 lety. Co tehdy skutečně Armstrong řekl?
Ačkoli je to dnes již 50 let od jedné z nejdůležitější událostí lidstva, je kolem přistání na Měsíci stále živo. Konspirační teorie jsou zdárně vyvráceny, ale některé nejasnosti stále panují. Co vlastně přesně pronesl americký astronaut Neil Armstrong, velitel Apolla 11, když před 50 lety, dne 20. července 1969, jako první člověk na světě otiskl svou stopu do měsíčního prachu? 
Třebíčský deník - Zprávy

Místo textu sprostý obrázek. Takové pohlednice se šíří v Radkovicích
Radkovice u Hrotovic – V Radkovicích u Hrotovic mají neobvyklý problém, který už chtějí řešit s policií. Některým místním, kteří pracují pro obec, přišly pohlednice s mimořádně hanlivým obsahem. Hlavní myšlenka je sdělena nakresleným obrázkem.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Kladeruby nad Oslavou

Kladeruby nad Oslavou 36, 67575 Mohelno
telefon: 724 192 698 fax: 568 642 381
email: obec@kladerubynadoslavou.cz
podatelna: podatelna@kladerubynadoslavou.cz

Úřední hodiny:
Úterý - 14:00-18:00
Sobota - 16:00-18:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
Dětský den 13.7.2019 ..
Rozpočtové opatření č.5..
Dětský den 13.7.2019 ..
Pozvánka na oslavu 110 le..
Oznámení-zahájení řízení ..
Oznámení veřejnou vyhlášk..
Schválený závěrečný účet ..
Schválený střednědobý výh..
Rozpočtové opatření č.4..
Stomatologie Pohotovost Č..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
Pozvánka na XVII. Společe..
Folkové prázdniny Náměšť ..
Pozvánka na ples 2012..
Nová panoramata..
Pozvánka na ples 2010..
Pozvánka na ples 2009..
Program zahájení roku sva..
Boží tělo 2008..
Doktorka má dovolenou..
Tříkrálová sbírka 2008..
obr ANKETA:
Jak jste se dozvěděli o nových webových stránkách obce Kladeruby nad Oslavou?

Vyhledával/a jsem název obce pomocí vyhledávače (Seznam, Google,..)
Počet hlasů: 5918
Vyhledával/a jsem jiné klíčové slovo pomocí vyhledávače (Seznam, Google,..)
Počet hlasů: 3750
Kliknutím na odkaz z některé jiné webové stránky.
Počet hlasů: 3928
Odkaz na stránky jsem viděl/a na vizitce, plakátku, v novinách, ..
Počet hlasů: 4049
O stránce jsem se dozvěděl/a z doslechu.
Počet hlasů: 3739

obr PANORAMA:
Virtuální panoramatický snímek z obce Kladeruby nad Oslavou:

Virtuální panorama

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Boží Tělo 2008 - foto
obr Obec Kladeruby nad Oslavou patří do farnosti Mohelno (diecéze brněnská). Průvod ke slavnosti Těla a Krve Páně, který se uskutečnil 25.5.2008, byl sice v sousední obci Mohelno, ale protože Kladeruby js..
obr NÁMĚŠŤSKO:
Obec Kladeruby nad Oslavou je členem mikroregionu Náměšťsko..

Web mikroregionu

obr Odkazy
Kraj Vysočina
Portál veřejné správy ČR
Město Náměšť nad Oslavou
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Senorady
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

©2006-2019 Obec Kladeruby nad Oslavou. Publikační systém a webdesign ©2006-2019 Miroslav Patočka