Obec Kladeruby nad Oslavou
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky SLABOZRACÍ
Doporučujeme: e-Rádce Zpravodaj Dětský den Zlatý erb Ples Hasiči Pouť WAP info
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Zastupitelstvo
Formuláře
Veřejné zakázky
Volby
Zpravodaj
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Zámeček
Babylon
Fotografie
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Z kronik
Arch. fota
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Mládež
obr AKCE
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr AKTUALITY
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

Kraj Vysočina:

-dokumenty
-zprávy
-akce

Ostatní:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Diecéze

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

vysocina mesta-obce epusa portal.gov.cz

Je nutné počítat s výlukou na trati
Moravskobudějovicko – Cestující musejí počítat s plánovanou výlukou na trati 241 z Okříšek do Znojma. Dotkne se úseku Moravské Budějovice – Grešlové Mýto.
Třebíčský deník - Zprávy

Malovat, nebo tapetovat? Toť otázka, kterou řeší téměř každý z nás
Chce to změnu, říkáte si možná při pohledu na stěny svého bytu. A začínáte zvažovat, co bude lepší. Malovat, nebo tapetovat? Cena, pracnost, životnost a styl vašeho bydlení – to jsou čtyři základní hlediska, která byste při rozhodování měli vzít v potaz.
Třebíčský deník - Zprávy

Studentská elektrovozítka by mohla jezdit i bez řidiče
Vysočina – Studenti středních škol budou opět stavět vozidla poháněná elektromotorem. Tentokrát však dostanou daleko více prostoru ke kreativitě než dříve a uvažuje se, že by výsledek jejich práce jezdil bez řidiče.
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčská radnice chce omezit dopravu v židovské čtvrti. Aut je tam příliš
Třebíč – Třebíčská radnice chce vyhnat auta z židovské čtvrti. Důvod je zřejmý. Provoz je tam nyní poměrně značný, a to s památkově chráněnou čtvrtí příliš neladí. Zástupy turistů se v létě musejí proplétat mezi auty, která jezdí sem a tam. Provozem navíc trpí i statika domů.
Třebíčský deník - Zprávy

Žena nesplácela úvěr, dlužila více věřitelům
Třebíč – Z úvěrového podvodu viní policie šedesátiletou ženu z Třebíčska. Žena požádala o úvěr ve výši patnáct tisíc korun. Do žádosti ale uvedla nepravdivé údaje o svých finančních závazcích.
Třebíčský deník - Zprávy

Obří nádrže vyrazily z Kramolína směr Slovensko
Nadměrný náklad vyjel v úterý 17. září v devět hodin ráno z Kramolína. Jde o dvě nádrže a dva tahače. Nyní se konvoj pohybuje po trase přes Moravský Krumlov, Pohořelice, Hustopeče, Velké Pavlovice, Hodonín, Milotice na slovenské hranice u Sudoměřic. 
Třebíčský deník - Zprávy

Na zimním stadionu koupí brusku a prodají kogeneraci
Třebíč – Na zimním stadionu v Třebíči, který patří městu a město jeho provoz platí, pořídí novou profesionální brusku na broušení bruslí za 130 tisíc korun. Stará už totiž dosloužila.  
Třebíčský deník - Zprávy

Vyfoťte se v posteli a sdílejte foto. Podpoříte dobrou věc
Duševní nemoc je pořád tak trochu tabu, přitom může postihnout kohokoli z nás. Na to upozorňuje úterní akce, která se koná až do 17 hodin na Karlově náměstí před radnicí a je součástí týdnů duševního zdraví. Odlehčenou formouchce při ní charitní zařízení Paprsek naděje - Centrum pro podporu duševního zdraví Třebíč přispět k destigmatizaci lidí s duševním onemocněním.  
Třebíčský deník - Zprávy

Den tiskařů připomíná 50 let památníku i 440 let Bible Kralické
Hned čtveřici letošních výročí připomene Den tiskařů, který se v obci uskuteční v sobotu 21. září. Jde o tato kulatá jubilea: 440 let od vydání prvního dílu Bible kralické, 110 let od položení základního kamene pomníku Bibli kralické a jejím tiskařům, 50 let budovy památníku Bible kralické Moravského zemského muzea a také 200 let od první školní budovy v Kralicích.  
Třebíčský deník - Zprávy

Bratři se poprali. Zasáhnout museli strážníci
Třebíč – Rvačku několika bratrů museli rozehnat třebíčští strážníci. Nejagresivnějšího z nich odvezli v poutech na záchytku.  
Třebíčský deník - Zprávy

Do tří let má být bývalá Delvita opravená, zjistil starosta
Třebíč – Chátrající objekt bývalé Delvity, posléze Billy v centru Třebíče v ulici Smila Osovského, je podle zjištění třebíčského starosty Pavla Pacala prodaný a chystá se rekonstrukce budovy. „Získal jsem informaci, že je nemovitost prodána soukromé společnosti, která má za úkol ji zrevitalizovat a dát do provozuschopného stavu. Myslím do tří let. Má tam podmínku, že by v přízemí měla být dál v podnájmu Billa se svým obchodem s potravinami,“ prozradil starosta.
Třebíčský deník - Zprávy

Před 80 lety vpadli Sověti do Polska. Odstartovali tím krvavý teror
Máloco vystihlo situaci Poláků před 80 lety tak výstižně jako krátká úvodní scéna z filmu Katyň režiséra Andrzeje Wajdy. Na mostě se potkávají uprchlíci ze západní části Polska s dalšími prchajícími, kteří utíkají pro změnu z východu. Kam dál? "Na západ nemůžete, tam jsou Němci," křičí jedni. "Na východ taky ne, tam jsou Rusové," odpovídají druzí.
Třebíčský deník - Zprávy

Zázraky pilates: řeší problémy s otěhotněním i prostatou. Umí ale mnohem víc
Hledáte cvičení, které propojuje tělo a mysl? Zkuste pilates, účinnou metodu, kterou oceňují i odborníci. Navíc je vhodná pro všechny generace.
Třebíčský deník - Zprávy

Lidé si z dovolených přivezli faraonovu nemoc i plicní embolii
Vysočina – Různé zdravotní problémy si s sebou vozí lidí coby nechtěný suvenýr ze zahraničních dovolených. V minulých letech si cestovatelé zpět domů přivezli například různé typy salmonelózy, tularémii, úplavici, malárii, leptospirózu, ale nezřídka i „obyčejnou“ žloutenku typu A, kterou se je možné nakazit nejenom v zahraničí, ale běžně i v tuzemsku. I letos obyvatelé Vysočiny po zahraničním relaxu následně vyhledávali lékaře především se zažívacími potížemi.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Kočárky a vozíky otestovaly přístupnost radnice v Třebíči
Třebíč - V rámci akce S kočárkem a vozíkem na úřad se tentokrát pod lupu dostala třebíčská radnice. Šest vozíčkářů a maminka s kočárkem testovali, zda budova radnice vyhovuje bezbariérovým přístupům a zda jsou pro vozíčkáře a kočárky bezpečné.
Třebíčský deník - Zprávy

Hledaný muž postával u obchodu. Už je v cele
Třebíč - Policisté v Třebíči dopadli celostátně hledaného muže. Po druhé hodině odpoledne v neděli 15. září si podezřelého všimli na ulici Modřínová, kde postával u obchodního domu.
Třebíčský deník - Zprávy

Velcí i malí chodci budou kráčet pohádkovou Třebíčí
Třebíč – Klub českých turistů vkročil do září aktivně. Jednou z tradičních akcí klubu je také Pohádková Třebíč. Letošní 13. ročník je připravený pro malé i velké pěší turisty v pátek 20. září 2019.
Třebíčský deník - Zprávy

Muž napadl na ulici v Třebíči těhotnou ženu
Třebíč – Těhotnou ženu napadl na Hartmannově ulici v Třebíči třicetiletý muž. „Mladé ženě, byla zavolána rychlá záchranná služba, která ji převezla do nemocnice k ošetření,“ řekla mluvčí třebíčské městské policie Lucie Šerková.
Třebíčský deník - Zprávy

Auto muž nesplácel, policie jej viní z podvodu
Třebíč – Z podvodu obvinila policie čtyřiatřicetiletého muže z Prahy, který uzavřel s majitelem auta Peugeot smlouvu o koupi automobilu.
Třebíčský deník - Zprávy

Byl Čech, ale musel válčit za Hitlera: před smrtí ho zachránilo, že hrál mrtvolu
Když před 80 lety vypukla druhá světová válka po německém útoku na Polsko 1. září 1939, ocitli se Češi žijící na Hlučínsku v nezáviděníhodné situaci. Pohraniční oblast na severu Moravy připadla po Mnichovské dohodě k Třetí říši a jeho obyvatelé se stali říšskými občany. Bojeschopné muže čekal povolávací rozkaz do německé armády.
Třebíčský deník - Zprávy

Distributora pervitinu policie sebrala na ulici v centru Třebíče
Třebíč - Kriminalisté vypátrali a zadrželi muže, který v Třebíči distribuoval pervitin. Muže kriminalisté zadrželi v pondělí 9. září v dopoledních hodinách na ulici nedaleko centra města. Měl u sebe pervitin a marihuanu.
Třebíčský deník - Zprávy

Na rizikových přejezdech brzy přibudou závory
Třebíčsko – I na Třebíčsku jsou železniční přejezdy, které správce trati vytipoval jako rizikové a nechá je osadit závorami. Stane se tak v Okříškách, Třebíči a v Čechočovicích. Na veřejně dostupném seznamu rizikových míst z roku 2017 figuruje ještě přejezd v ulici Boženy Němcové v Náměšti nad Oslavou. Ten ovšem v nejbližší době závory nedostane.  
Třebíčský deník - Zprávy

Třebíčská radnice pořídí další parkovací automaty
Třebíč - Bezmála 360 tisíc korun bez DPH budou stát další parkovací automaty, které se třebíčská radnice rozhodla pořídit.
Třebíčský deník - Zprávy

Na houby! Z lesa si jich odvezeme zhruba sedm set kamionů ročně
Každý rok se „muchomůrkami“ otráví sto až dvě stě lidí. 
Třebíčský deník - Zprávy

Motorky ČZ získaly sedmkrát titul mistr světa. Firma oslavila 100 let existence
V současné době společnost ČZ nabízí například i turbodmychadla pro traktory. S motocyklovým světem už ji spojují jen vyráběné řetězy.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Kladeruby nad Oslavou

Kladeruby nad Oslavou 36, 67575 Mohelno
telefon: 724 192 698 fax: 568 642 381
email: obec@kladerubynadoslavou.cz
podatelna: podatelna@kladerubynadoslavou.cz

Úřední hodiny:
Úterý - 14:00-18:00
Sobota - 16:00-18:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
Změna úředních hodin..
Zimní svoz odpadů..
Souhlasné závazné stanovi..
Veřejná vyhláška -Opatřen..
Setkání seniorů 2019..
Rozpočtové opatření č.6..
Pozvánka na veřejné zased..
Veřejná vyhláška ..
Zveřejnění záměru obce p..
Rozhodnutí..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
Pozvánka na XVII. Společe..
Folkové prázdniny Náměšť ..
Pozvánka na ples 2012..
Nová panoramata..
Pozvánka na ples 2010..
Pozvánka na ples 2009..
Program zahájení roku sva..
Boží tělo 2008..
Doktorka má dovolenou..
Tříkrálová sbírka 2008..
obr ANKETA:
Jak jste se dozvěděli o nových webových stránkách obce Kladeruby nad Oslavou?

Vyhledával/a jsem název obce pomocí vyhledávače (Seznam, Google,..)
Počet hlasů: 5985
Vyhledával/a jsem jiné klíčové slovo pomocí vyhledávače (Seznam, Google,..)
Počet hlasů: 3823
Kliknutím na odkaz z některé jiné webové stránky.
Počet hlasů: 3982
Odkaz na stránky jsem viděl/a na vizitce, plakátku, v novinách, ..
Počet hlasů: 4104
O stránce jsem se dozvěděl/a z doslechu.
Počet hlasů: 3826

obr PANORAMA:
Virtuální panoramatický snímek z obce Kladeruby nad Oslavou:

Virtuální panorama

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Pouť 2013
obr Letošní pouť, kterou tradičně vedou naši dobrovolní hasiči se konala 17. 8. 2013. Opět jsme srdečně přivítali i občany z Kladerub u Vsetína, kteří nás přijeli podpořit. Počasí se opět vydařilo, bylo n..
obr NÁMĚŠŤSKO:
Obec Kladeruby nad Oslavou je členem mikroregionu Náměšťsko..

Web mikroregionu

obr Odkazy
Kraj Vysočina
Portál veřejné správy ČR
Město Náměšť nad Oslavou
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Senorady
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

©2006-2019 Obec Kladeruby nad Oslavou. Publikační systém a webdesign ©2006-2019 Miroslav Patočka