Obec Kladeruby nad Oslavou
Obecní úřad: Povinné informace Úřední deska Životní situace Úřady Vyhlášky SLABOZRACÍ
Doporučujeme: e-Rádce Zpravodaj Dětský den Zlatý erb Ples Hasiči Pouť WAP info
obr OBEC
Úřední deska
Zápisy
Úřady
Vyhlášky
Výroč. zprávy
Rozpočet
Zastupitelstvo
Formuláře
Veřejné zakázky
Volby
Zpravodaj
Ostatní
obr OKOLÍ
Řeka Oslava
Zámeček
Babylon
Fotografie
obr HISTORIE
Historie
Mapy
Z kronik
Arch. fota
obr SPOLKY
Myslivci
Hasiči
Rybáři
Mládež
obr AKCE
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr AKTUALITY
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
obr KNIHOVNA
Informace
Aktuality
Nové knihy
obr INZERCE
Firmy
Občané
obr e-RÁDCE
ŽIVOTNÍ SITUACE

PDA verze
Slabozrací
Popis rádce

obr APLIKACE
e-Rádce Panorama
obr REGiONY
Aktuální články z regionálních zdrojů:

Kraj Vysočina:

-dokumenty
-zprávy
-akce

Ostatní:

IDS
Ivančice
Senorady
Jižní Mor.
Vysočina
Brno
Třebíč
Diecéze

obr CÍRKEV
Katolická farnost Mohelno

Liturgie:
Dnešní
Nedělní
Svátek

Biskupství

obr TECHNICKÉ

Valid RSS Soutěžíme o Zlatý erb

obr ODKAZY

vysocina mesta-obce epusa portal.gov.cz

Nepoctivou účetní potrestal soud podmínkou a zákazem činnosti
Zatímco Ivetě Grundové z Vísky na Havlíčkobrodsku se jako účetní dařilo zpronevěřovat peníze ve dvou organizacích dlouhých deset let, soudu stačilo na její potrestání sedmdesát minut. Za čtyřnásobný zločin zpronevěry ji ve čtvrtek 23. ledna Okresní soud v Havlíčkově Brodě potrestal dvěma lety s podmínkou na tři roky. Kromě toho nesmí příští tři roky pracovat jako účetní. Rozsudek je pravomocný.
Třebíčský deník - Zprávy

Technická turistika táhne. Elektrárenská infocentra hlásí rekordy
Technická turistika si v posledních letech trvale vydobyla místo v kalendářích Čechů. Podle statistik návštěvnosti infocenter Skupiny ČEZ přijelo poznat různé formy výroby elektřiny celkem 244 tisíc lidí.
Třebíčský deník - Zprávy

Řidič u Studence narazil do stromu. Zemřel na místě
Smrtelná nehoda se stala u Studence na Třebíčsku. Řidič se dostal do protisměru a narazil do stromu. Zemřel na místě.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Divoká Oslava se stala národní přírodní rezervací
Údolí řeky Oslavy pod Náměští nad Oslavou na Třebíčsku získalo vyšší stupeň ochrany. Od 1. prosince je kaňon s příkrými stráněmi a nevšedními věkovitými porosty novou Národní přírodní rezervací Divoká Oslava.
Třebíčský deník - Zprávy

Řidiči hrozí dva roky vězení
Při běžné silniční kontrole v úterý 21. ledna dopoledne narazili policisté v Náměšti na řidiče, který se vydal na silnice, i když přišel o řidičský průkaz.
Třebíčský deník - Zprávy

ANKETA: Kde by mohly být třebíčské vánoční trhy?
V Třebíči už jde do finále příprava na revitalizaci Karlova náměstí. Zanedlouho se bude schvalovat městský rozpočet, v něm je vyčleněno pět milionů korun na práce, které v prostoru tohoto hlavního náměstí začnou na konci letošního roku. Na etapy pak budou pokračovat i v příštích letech. Kvůli tomu bude s největší pravděpodobností nutné přesunout tradiční a oblíbené vánoční trhy jinam. Bývaly vždy před radnicí, nyní na jejich místo stavaři podle všeho umístí parkoviště pro stavební techniku.
Třebíčský deník - Zprávy

Na Vysočině se lidé nají levně. Milují česká jídla, ale volí i cizí speciality
Na oběd vyráží lidé z Vysočiny nejčasněji z celé republiky. Polední menu si objednávají zhruba patnáct minut před dvanáctou hodinou. Nejčastěji volí českou klasiku, ale přicházejí na chuť i zdravějším jídlům nebo třeba tradiční vietnamské polévce Pho bo.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Z bývalé školy v Římově jsou obecní byty
Z bývalé školy v Římově jsou byty. Vedení obce výsledné dílo slavnostně otevřelo v sobotu 18. ledna.
Třebíčský deník - Zprávy

Cestáři nechtějí mluvit o mírné zimě. Jen je letos nezaměstnává odklízení sněhu
Přestože se letošní zima jeví z pohledu řidičů i chodců jako mírná, pracovníci Krajské správy a údržby silnic Vysočinu pohlížejí na nejnáročnější období roku odlišnou optikou.
Třebíčský deník - Zprávy

Vražda v nelegální herně: Obžalovaný vinu popírá
Martin Vosyka, obžalovaný z loňské vraždy třiapadesátileté ženy v jedné z nelegálních heren ve Žďáru nad Sázavou od svého zadržení loni v červnu zhubl asi dvacet kilo. V době činu vážil zhruba 134 kilogramů.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Zájem o bruslení je obrovský. V Rouchovanech mají vlastní plochu
Pro bruslení venku nejsou tuto zimu vhodné podmínky a tak bruslaři míří na stadiony více než dříve. Tato slova zní z ledových ploch napříč Vysočinou. Cena pro veřejnost je v drtivé případě dvacet korun za dítě a třicet za dospělého.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Tábory na rozbagrovaných Lavičkách? My už ne, říkají skauti
Obrovskou vlnu zájmu zvedla loni koncem roku informace Deníku a některých očitých svědků o tom, že zátoku Dalešické přehrady v místě zvaném Lavičky rozryly bagry. Pozemek v katastru Třesova, na němž se začalo ve velkém pracovat, býval tradičním místem letních táborů a klidné rekreace. Než ho koupili dva noví majitelé a bez povolení úřadů začali načerno rovnat terén.
Třebíčský deník - Zprávy

Stánek v areálu zámku bude při Barchanu za 400 korun na den
V Jemnici už se městská rada zabývala poplatky pro zdejší největší slavnost Barchan, která se uskuteční tradičně v červnu.
Třebíčský deník - Zprávy

Řidič vláčku dostal za smrt chlapce v Šiklově mlýně podmínku
Tragická nehoda v zábavním parku Šikland ve Zvoli u Bystřice nad Pernštejnem na Žďársku z léta 2018, kterou nepřežil pětiletý chlapec, měla dohru u Okresního soudu ve Žďáru nad Sázavou. Ten za viníka označil řidiče výletního vláčku, pod jehož koly dítě skončilo. Za přečin usmrcení z nedbalosti dostal podmínkou a zákaz řízení. 
Třebíčský deník - Zprávy

Chceme přímý autobus do Ivančic, důrazně trvají na svém cestující
Rozladěnost obyvatel Hrotovicka neutuchá poté, co bylo v prosinci zrušeno přímé autobusové spojení přes Hrotovice a Ivančice do Brna. Posledních 50 let byli lidé zvyklí hojně využívat dálkovou autobusovou linku z Dačic. Od platnosti nového jízdního řádu jsou cestující sváženi do Moravského Krumlova na vlak.
Třebíčský deník - Zprávy

Lidé ve vánoční sbírce darovali téměř 65 tisíc korun
Vánoční veřejná sbírka skončila a úředníci mohli spočítat obsah kasičky. Lidé v Třebíči na dobročinné účely darovali částku, dosahující bezmála 65 tisíc korun.
Třebíčský deník - Zprávy

Chřipková epidemie v kraji se nepřiblížila
Nástup virových akutních respiračních infekcí se ve třetím kalendářním týdnu nečekaně přibrzdil, chřipková epidemie se zatím nijak nepřiblížila. Na Vysočině se oproti druhému týdnu zvýšila nemocnost o pouhé procento, aktuálně je v kraji 1056 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.
Třebíčský deník - Zprávy

Radnice rozdělí dva miliony korun žadatelům o granty
Třebíč – Třebíčská radnice vyhlásila grantovou podporu pro letošní rok. Rozdělovat se budou dva miliony korun korun v celkem šesti programech – kultura, zájmové aktivity, prevence kriminality a drogové problematiky, ekologie, rodina a zdraví a cestovní ruch. Podpora je určena pro projekty nekomerčního charakteru.
Třebíčský deník - Zprávy

Turistické vizitky jsou hitem. Třebíč má nyní novou
Hitem se stávají turistické vizitky. Jsou nyní oblíbenější, než dřevěné turistické známky. Turisté dávají vizitkám přednost, protože nejsou tak objemné, známku si jednoduše nalepí do cestovatelského deníčku. Vizitky jsou navíc cenově dostupnější.
Třebíčský deník - Zprávy

Ornitologové doufají, že lidé kvůli ptačí chřipce nepropadnou panice
Nad chovy drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou stále visí Damoklův meč. A v určitém ohrožení se mohou podle mínění ornitologů octnout i volně žijící ptáci. Pokud lidé začnou panikařit, mohou svůj hněv zaměřit právě na ně. „Některá z případných opatření by mohla ohrozit zvláště chráněné druhy ptactva. Pro nás je Svratecká hornatina velmi cenným územím, kdyby panika měla volně žijící ptáky nějakým způsobem ohrozit, byla by to pohroma,“ poznamenal ornitolog Jaromír Čejka.
Třebíčský deník - Zprávy

Další vzorky byly negativní, plošné vybíjení drůbeže se nekoná
Štěpánov nad Svratkou – Přestože byly informace o výsledcích vzorků z dalších chovů drůbeže ve Štěpánově nad Svratkou avizovány až na středu, již v pondělí večer se vedení městyse dozvědělo, že tam ptačí chřipka prokázána nebyla. „Včera večer mi bylo oznámeno, že výsledky testů sousedních chovů už byly dokončeny a jsou naštěstí negativní. Kdyby tomu bylo naopak, museli bychom ve čtvrtek přistoupit k vybíjení,“ potvrdila v úterý ráno starostka Štěpánova nad Svratkou Šárka Kunčíková.
Třebíčský deník - Zprávy

Další mrtvý na silnicích Vysočiny. Havárie je u Příštpa na Třebíčsku
Další mrtvý člověk na silnicích Vysočiny. K tragické dopravní nehodě došlo v úterý 21. ledna mezi sedmou a osmou hodinou ranní mezi Příštpem a Rozkoší. „Řidič osobního auta utrpěl mnohačetná zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedl mluvčí krajské záchranky v Jihlavě Petr Janáček.
Třebíčský deník - Zprávy

U Budišova se srazilo auto s vlakem
/AKTUALIZUJEME/ Ke srážce vlaku a osobního auta došlo v úterý 21. ledna brzy ráno u Budišova. Provoz na trati byl na dvě hodiny zastaven, vlaky suplovaly náhradní autobusy. „V péči zdravotníků skončila řidička osobního auta. Nikdo z cestujících ve vlaku nebyl zraněn. Tou dobou tam bylo celkem šest lidí – tři pasažéři, dva drážní zaměstnanci a vlakvedoucí,“ uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová.
Třebíčský deník - Zprávy

Zpoždění či přecpaná souprava. Cesta vlakem je chvílemi utrpení
Cestování vlakem. To je téma hovorů číslo jedna na Náměšťsku, které leží na trati 240 Jihlava – Brno. Po prosincové změně jízdních řádů je skoro všechno jinak. A cestující mají řadu výhrad, i když vzrostl počet spojů a přibyly spěšné vlaky.
Třebíčský deník - Zprávy

OBRAZEM: Miloslav Sláma fotil Sněžku z Křemešníku i z Pasecké skály
Miloslav Sláma ze Žďáru nad Sázavou si při svých toulkách po Vysočině dokáže všimnout i toho, co jiným často zůstává skryto. „Mým cílem je zažít si krásné výhledy. Mám rád místa, která poskytují pěkný výhled. Nemusí být nutně daleký, stačí jen pohled na krásnou krajinu. Zažil jsem spoustu dalekých výhledů, viděl jsem třeba ze Šumavy Alpy, ale nejzajímavější zážitek byl pro mě pohled z Křemešníku na Sněžku,“ říká Miloslav Sláma.
Třebíčský deník - Zprávy

Obec Kladeruby nad Oslavou

Kladeruby nad Oslavou 36, 67575 Mohelno
telefon: 724 192 698 fax: 568 642 381
email: obec@kladerubynadoslavou.cz
podatelna: podatelna@kladerubynadoslavou.cz

Úřední hodiny:
Úterý - 14:00-18:00
Sobota - 16:00-18:00

Podpůrné programy:

Zde jsou zdarma ke stažení čtečky formátů, ve kterých jsou publikovány dokumenty na stránkách, a podpůrné programy, které jsou potřeba ke spouštění aplikací na internetu:

obr obr obr obr obr obr obr obr obr obr

 

obr VYHLEDÁVÁNÍ:
obr ZOBRAZENÍ:
Verze pro slabozraké
Mapa stránek
Přístupnost webu
Stručné info o obci
WAP (info)
RSS kanál
obr NAPOSLEDY VLOŽENO:
POHOTOVOST STOMATOLOGIE Ú..
Pozvánka na veřejné zased..
Rozhodnutí ..
Oznámení veřejnou vyhlášk..
Zveřejní záměru na prodej..
Záměr obce o pronájem nem..
Pozvánka na veřejné zased..
Základní škola Mohelno -P..
Oznámení veřejnou vyhlášk..
Poslední leč myslivecký s..
obr AKUALITY (NEJNOVĚJŠÍ):
Pozvánka na XVII. Společe..
Folkové prázdniny Náměšť ..
Pozvánka na ples 2012..
Nová panoramata..
Pozvánka na ples 2010..
Pozvánka na ples 2009..
Program zahájení roku sva..
Boží tělo 2008..
Doktorka má dovolenou..
Tříkrálová sbírka 2008..
obr ANKETA:
Jak jste se dozvěděli o nových webových stránkách obce Kladeruby nad Oslavou?

Vyhledával/a jsem název obce pomocí vyhledávače (Seznam, Google,..)
Počet hlasů: 6183
Vyhledával/a jsem jiné klíčové slovo pomocí vyhledávače (Seznam, Google,..)
Počet hlasů: 4019
Kliknutím na odkaz z některé jiné webové stránky.
Počet hlasů: 4139
Odkaz na stránky jsem viděl/a na vizitce, plakátku, v novinách, ..
Počet hlasů: 4273
O stránce jsem se dozvěděl/a z doslechu.
Počet hlasů: 4006

obr PANORAMA:
Virtuální panoramatický snímek z obce Kladeruby nad Oslavou:

Virtuální panorama

obr VÝBĚR Z ČLÁNKŮ:
Pouť 2011
obr V srpnu se tradičně uskutečnila Pouť, které se učastnili i nově přijatí hasiči a hasičky. Opět nám hrála skupina los Valos.......
obr NÁMĚŠŤSKO:
Obec Kladeruby nad Oslavou je členem mikroregionu Náměšťsko..

Web mikroregionu

obr Odkazy
Kraj Vysočina
Portál veřejné správy ČR
Město Náměšť nad Oslavou
Město Ivančice
Město Brno
Farnost Mohelno
Obec Senorady
IDS JMK
Portál Evropské unie
Portál justice
Min. pro místní rozvoj ČR
Min. zemědělství ČR
Min. zdravotnictví ČR
Min. školství ČR
Min. práce a soc. věcí ČR
Min. kultury ČR
Min. financí ČR
Min. vnitra ČR
Min. živ. prostředí ČR
obr RSS KANÁL
Pomocí čteček RSS kanálů můžete číst i aktuality z naší obce. Odkaz na validovaný RSS 2.0 kanál:

RSS kanál

©2006-2020 Obec Kladeruby nad Oslavou. Publikační systém a webdesign ©2006-2020 Miroslav Patočka